Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Visa i MasterCard "zhakowane"

Włamanie do centrum przetwarzającego operacje klientów kart Visa i MasterCard dało niepowołanym osobom dostęp do ponad 5 milionów rachunków w USA.

Obie organizacje poinformowały, że włamanie do jednego z niezależnych operatorów operacji na rachunkach obsługiwanych przez karty Visa i MasterCard(nazwy firmy z wiadomych względów nie ujawniono) umożliwiło dostęp do ponad 5 mln kont w USA. Wstępna ocena wskazuje, że żadna z informacji do których był dostęp – w tym numery kart kredytowych, nie została wykorzystana do celów niezgodnych z prawem, a więc pieniądze użytkowników kart pozostały bezpieczne.

Oba stowarzyszenia twierdzą, że nie są w stanie stwierdzić, kiedy nastąpiło włamanie, ani też sposobu, w jaki zostało dokonane, ponieważ dotyczyło niezależnego centrum przetwarzającego operacje, a nie systemów Visa czy MasterCard. Zespoły obu organizacji zajmujące się problematyką zabezpieczeń, natychmiast po wykryciu włamania, przystąpiły jednak do działań mających na celu wykrycie jego sprawcy i zabezpieczenie wszystkich danych pozostających w ich dyspozycji.

Jak powiedział Sharon Gamsin – rzecznik prasowy MasterCard, sprawa dotyczy ponad 2 mln użytkowników kart MasterCard. Z kolei zdaniem Johna Abramsa, rzecznika Visa, "poszkodowanych" zostało około 3,4 mln posiadaczy tychże kart. Użytkownicy "zhakowanych" kart zostali poinformowani o incydencie i zapewnieni, że ich pieniądze nadal są bezpieczne. Abrams dodał, że sprawa nie miała jedynie lokalnego wymiaru i zagrożenie tego typu włamaniami dotyczy całego obszaru Stanów Zjednoczonych i żaden bank ani żadna instytucja zajmująca się obsługą transakcji nie mogą czuć się do końca bezpieczne.