Virgin planuje otwarcie internetowego sklepu muzycznego

Wszystko wskazuje na to, iż na rynku internetowych sklepów muzycznych, obok takich potentatów, jak iTunes Music Store, czy Napster, już wkrótce pojawi się kolejny gigant – Virgin. Richard Branson – brytyjski miliarder i właściciel koncernu Virgin podkreśla, iż sklep zadebiutuje już w sierpniu.

W tym celu, pod egidą Virgin została powołana do życia nowa firma o nazwie Virgin Digital (z biurami w Los Angeles oraz Londynie), która we współpracy z firmą MusicNet, ma się zająć przygotowaniem platformy i uruchomieniem internetowego sklepu muzycznego.

Pakiet oferowanych przez serwis Virgin usług będzie zawierał między innymi możliwość przekonwertowania i zapisania zakupionych nagrań na płytę CD, dostęp do specjalnego klubu cyfrowej muzyki oraz internetowej rozgłośni radiowej. Oprogramowanie do obsługi sklepu dostępne będzie do pobrania z Internetu oraz na płytach CD w sieci sklepów Virgin Megastore. Muzyka dostępna za pośrednictwem internetowego sklepu muzycznego Virgin, oferowana ma być w formacie WMA (Windows Media Audio).

Przedstawiciele Virgin Digital odmawiają na razie podania szczegółów odnośnie cen za poszczególne usługi. Jednak wydaje się, iż nie należy się spodziewać przekroczenia granicy 99 centów za utwór, znanej już chociażby ze sklepu iTunes Music Store. Pojawiają się już także pierwsze komentarze dotyczące słuszności zastosowania formatu WMA. Szeroka paleta obecnie dostępnych odtwarzaczy obsługuje WMA. Wyjątkiem w tej kwestii jest jednak koncern Apple i oferowany przez niego odtwarzacz iPod.

Więcej informacji:

Virgin -http://www.virgin.com

MusicNet - http://www.musicnet.com