Vimeo otworzyło internetową szkołę filmową

Internetowy serwis Vimeo ma nadzieję pomóc kamerzystom na różnych poziomach umiejętności w zdobyciu większej wiedzy na temat kręcenia filmów dobrej jakości. W tym celu serwis stworzył Szkołę Filmową Vimeo (Vimeo Video School).

Obecnie do kręcenia wideo nie potrzeba nawet kamery. Większość nowych aparatów kompaktowych, cyfrowych lustrzanek i smartfonów nagrywa filmy w wysokiej jakość, a nawet HD. Niestety, podstawowe techniki filmowe nie są tak powszechnie znane, jak te dotyczące robienia zdjęć.

Darmowa Szkoła Filmowa Vimeo ruszyła wczoraj. W rzeczywistości jest zbiorem poradników stworzonych przez członków Vimeo. Materiały są podzielone ze względu na poziomy wtajemniczenia kamerzystów oraz kategorie takie jak oprogramowanie, kręcenie, za kulisami i lustrzanki cyfrowe.

Każda lekcja jest połączeniem tekstu, diagramów oraz filmu wyjaśniającego technikę krok po kroku z przykładami. Lekcja kończy się zadaniem stworzenia filmu i umieszczeniem go w serwisie. Na razie jest 20 lekcji, a każdego tygodnia będą pojawiać się nowe.

Niektóre z nich to: Stwórz świetny film z wakacji oraz Właściwe nagrywanie dźwięku. Vimeo zatrudniło także kamerzystę Philipa Blooma, by ten pracował nad serią lekcji o podstawach kręcenia filmów przy użyciu lustrzanek cyfrowych.

Już wcześniej strona Vimeo była pełna przygotowanych przez użytkowników tutoriali wideo. Wiele z nich jest stworzonych przez filmowców, którzy wyjaśniają techniki użyte do wykonania swoich dzieł. Vimeo patrząc na tą wzajemną pomoc użytkowników postanowiło zorganizować oficjalną Szkołę Filmową Vimeo.