Videobreak - nowy format reklamowy w WP

Materiał wideo umieszczony w playerze o rozmiarach 750x450 pikseli wzbogaca ofertę biura sprzedaży Wirtualnej Polski.

Promowany jako "alternatywa dla zatłoczonych telewizyjnych bloków reklamowych oraz wszechobecnego reklamowego clutteru" Videobreak jest materiałem umieszczonym w playerze, który emitowany może być w całym portalu WP.pl, z wyłączeniem strony głównej, Poczty, WPtv oraz platformy ToSieWytnie.pl.

Materiał wideo wyświetlany jest jako commercialbreak - mówi Daria Sóboczewska, Account Manager i Video Ad Manager w Biurze Reklamy Wirtualnej Polski - a to gwarantuje komfortowy odbiór reklamy. Przekaz promocyjny klienta nie sąsiaduje z żadnymi innymi formami reklamowymi, ani treściami mogącymi konkurować o uwagę użytkownika. Odbiorca ma natomiast możliwość ponownego odtworzenia spotu reklamowego lub przejścia na kolejne strony portalu.

Materiał wideo prezentowany jako VideoBreak umieszczony jest w playerze o rozmiarach 750x450 pikseli. W pakietach VideoBreak możliwa jest emisja spotów reklamowych do 30 sekund. Minimalny pakiet obejmuje milion odsłon. Możliwe jest targetowanie emisji według parametrów demograficznych, takich jak płeć i/lub wiek. Pakiety VideoBreak są rozliczane w modelu CPM, przy czym raport końcowy kampanii zawiera przybliżone parametry telewizyjne: GRP oraz OTS.

VideoBreak sprzedawany i rozliczany jest według parametrów internetowych, jak PV, UU, capping, ale w raporcie kampanii klient otrzymuje przybliżone parametry telewizyjne: średni OTS, oszacowaną ilość GRP w grupie docelowej - wyjaśnia Daria Sóboczewska.

Cena za 1000 emisji waha się od 15 do 25 złotych RC (w zależności od parametrów targetowania) i uwzględnia pełną usługę - od konwersji materiału, przez jego hostowanie, po emisję i raport.

Źródło: WP