VideoTesty.pl - prawie jak telezakupy

Ruszył nowy serwis, który za pośrednictwem multimedialnych prezentacji wideo służyć ma pomocą w zakupie sprzętu technologicznego oraz dostarczać praktycznej wiedzy z tego obszaru.

W serwisiehttp://VideoTesty.pl dostępnych jest już kilkanaście kilkuminutowych materiałów wideo prezentujących możliwości sprzętu: telefonów, notebooków, palmtopów oraz nawigacji GPS. Twórcy zapowiadają stałą rozbudowę bazy o nowe wideorecenzje i testy, autorstwa swojego oraz użytkowników.

Każdemu materiałowi wideo towarzyszy rozbudowana charakterysytka opisująca właściwości produktu, dokładna specyfikacja techniczna oraz punktowa ocena nadana przez redakcję serwisu i osobno punktacja tworzona przez użytkowników.

Charakter wideorecenzji uwypuklającej przede wszystkim możliwości i zalety testowanego sprzętu przypomina wprawdzie nieco przekaz reklamowy. Piotr Czajkowski z redakcji serwisu zapowiada jednak rychłe wzbogacenie materiałów o własną, subiektywną ocenę opisywanego produktu - Będziemy się starać pokazać wszystkie wady (jakie zauważymy podczas testowania urządzenia) oraz zalety, bez względu na to czy mamy recenzję sponsorowaną czy darmową. Do tej pory żadna firma ani producent nie zapłacił za umieszczone w serwisie recenzje - wynika z deklaracji Piotra Czajkowskiego.

VideoTesty.pl - prawie jak telezakupy

VideoTesty.pl

Niewątpliwie materiał wideo wzbogacać może wiedzę potencjalnych klientów poszukujących odpowiedniego dla siebie sprzętu. Tym bardziej ciekawa jest możliwość bezpłatnego embedowania materiałów z VideoTesty.pl na własną stronę np. przez handlujących na aukcjach internetowych.

Zarejestrowani internauci mogą zamieszczać w serwisie wideorecenzje własnego autorstwa. Za opublikowane wideotesty użytkownicy otrzymają wynagrodzenie uzależnione od popularności dodanego materiału. Wysokość wynagrodzenia wyliczana jest na podstawie wzoru: dochód = liczba wyświetleń recenzji * średnia ocena użytkowników * 0,005 złotych * 10%, wypłata nastąpi po przekroczeniu 100 zł na koncie.

Jaki jest model biznesowy projektu? Pomysłów jest dużo, jednak wymienię te, które powinny się pojawić w najbliższym czasie: na pewno wideorecenzje na zamówienie, artykuły sponsorowane, reklama w filmach (nie powinna przeszkadzać użytkownikom podczas oglądania) - wymienia Piotr Czajkowski. W planach mamy również stworzenie "czytelni", w której można będzie posłuchać naszych podcastów, najciekawszych artykułów oraz poczytać nasz "miesięcznik" w formie PDF'a. Chcielibyśmy również podpisać umowę z porównywarką cen, by umożliwić osobom zainteresowanym konkretnym sprzętem możliwie jak najtańszy zakup - dodaje twórca serwisu.