Venture Incubator zmierza na New Connect

Wraz z początkiem maja Venture Incubator - wrocławska spółka, zajmująca się rozwojem internetowych startupów rozpoczęła współpracę z Fabryką Diet S.A. Wynikiem współpracy ma być pojawienie się wrocławskiego inkubatora na rynku New Connect.

W dniu 4 maja 2009 został podpisany list intencyjny pomiędzy Fabryką Diet S.A., a Venture Incubator S.A., którego przedmiotem jest współpraca zarządów spółek mająca na celu realizację procesu odwrotnego przejęcia.

"Umieszczenie Venture Incubator S.A na New Connect będzie dużym ułatwieniem dla naszych inwestorów." - mówi Sebastian Kwiecień, prezes zarządu Venture Incubator S.A. - "Inkubator jest wehikułem inwestycyjnym, więc działanie w ramach giełdy ułatwi obrót naszymi akcjami, a co za tym idzie - pozyskanie środków na kolejne innowacyjne startupy internetowe. Na ten scenariusz pracujemy od dłuższego czasu, nadarzyła się okazja, aby takie wejście na New Connect wykonać w niestandardowy sposób, ale jesteśmy przyzwyczajeni do nieszablonowego podejścia." - dodaje Kwiecień.

W wyniku realizacji tego projektu obecna spółka Fabryka Diet S.A., notowana na rynku NewConnect, po podwyższeniu kapitału zakładowego w drodze emisji aportowej skierowanej do obecnych akcjonariuszy Venture Inkubator S.A. będzie prowadzić przedsiębiorstwo Venture Incubator. Przedsiębiorstwo prowadzone obecnie przez Fabrykę Diet S.A. zostanie w formie aportu wniesione do specjalnie w tym celu utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

W portfolio Venture Inkubator mozna znaleźć takie spółki jak: Internet Works, IPO.pl, Skandynawia.pl, webCEO, Dziennik Internautów, Projekt Timecamp, Projekt Funnela.