Vectra + Dami, będzie rewolucja w cenach dostępu do Sieci?

Na rynku telewizji kablowej umacnia się Vectra, która przejęła Dami – radomskiego operatora kablówki. Dla nas ważne jest to o tyle, że obie firmy świadczą usługi dostępu do Internetu. Ich alians będzie poważną konkurencją dla innych operatorów.

Sfinalizowanie zakupu radomskiej telewizji kablowej, należącej do Polsatu nastąpiło w środę. W ten sposób Vectra stała się drugim pod względem liczby abonentów operatorem kablowym w Polsce.

”Plany spółki z 2000 roku zakładały zwiększenie liczby abonentów do pięciuset tysięcy do końca 2003 roku i transakcja nabycia Dami jest realizacją tych założeń. Vectra, stale pracuje nad zwiększaniem liczby swoich abonentów poprzez ekspansję geograficzną i dogęszczanie sieci.” - zaznaczył Marcin Duszyński, doradca zarządu Grupy Vectra ds. strategii.

Vectra świadczy usługi dostępowe w 12 miastach północnej i południowej części Polski (z wyłączeniem pasa centralnego). Dami operuje w 6 miastach: Radomiu, Rzeszowie, Jeleniej Górze, Legnicy, Oświęcimiu oraz Skarżysku – Kamiennej. Przejęcie Dami zapewniło Vectrze wzmocnienie pozycji w obszarze południowej Polski. Do tej pory firma w tamtym obszarze udostępniała usługę transmisji danych jedynie we Wrocławiu, Raciborzu oraz Kielcach.

To, czy alians Vectry z Dami będzie miał jakieś przełożenie na ceny dostępu do Internetu, dowiemy się wkrótce. W tej chwili nie udało się uzyskać od przedstawicieli firmy komentarza w tej sprawie.

Więcej informacji:

http://www.vectra.pl

http://dami.com.pl