Użytkownicy serwisu Twitter zaatakowani przez cyberprzestępców

Firma Trend Micro poinformowała, że ponad 750 użytkowników serwisu społecznościowego Twitter zostało zaatakowanych przez cyberprzestępców. Przedstawiciele portalu potwierdzili, że takie zdarzenie faktycznie miało miejsce, a zagrożenie zostało już wyeliminowane.

Specjaliści z Trend Micro poinformowali, że ponad 750 użytkowników serwisu społecznościowego Twitter zostało zaatakowanych przez cyberprzestępców. Ofiary otrzymały wiadomość, rzekomo od kobiety w wieku 23 lat posiadającej kamerę internetową. Jednak, żeby uzyskać połączenie wideo z nieznajomą, należało kliknąć specjalny odnośnik znajdujący się w wiadomości.

Użytkownicy, którzy nabrali się na tę sztuczkę zostali przeniesieni na stronę "dla dorosłych". W ten sposób przestępcy mieli możliwość wyłudzenia ważnych prywatnych informacji np. numeru karty kredytowej.

Przedstawiciele serwisu Twitter poinformowali, że sprawa jest im znana, a zagrożenie zostało wyeliminowane. Osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo użytkowników zmieniły hasła do wszystkich zaatakowanych kont i usunęły niebezpieczną wiadomość.

Specjaliści z Trend Micro poinformowali, że nie ma pewności co do tego jak przeprowadzono atak. Ich zdaniem jest to spowodowane tym, że użytkownicy Twittera zbyt często podają hasła oraz loginy do swoich kont na stronach oferujących rzekomo usługi związane z działaniem serwisu. Daje to przestępcom ogromne pole do działania.

Zobacz także:

Amnesty International przeprowadza kampanie w serwisach społecznościowych

Nasza-Klasa.pl: mobi nie było naszym projektem

44% Brytyjczyków popiera randki na Facebooku