Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Użytkownicy IE i Outlooka zagrożeni?

Firma eEye Digital Security poinformowała o wykryciu kolejnego poważnego błędu w zabezpieczeniach programów Internet Explorer, MS Outlook oraz Outlook Express. Luka umożliwia wywołanie błędu przepełnienia bufora i przejęcie zdalnej kontroli nad systemem.

Eksperci z eEye badają tę sprawę - do tej pory udało im się potwierdzić, że na atak podatny jest system Windows XP (z Service Packiem 1) oraz Windows 2000. Może się jednak okazać, że lista zagrożonych systemów jest dłuższa.

Firma na razie nie podała żadnych szczegółowych informacji o problemie - takie dane przekazano do Microsoftu, który w tej chwili sprawdza, czy jego produkty rzeczywiście są zagrożone.

Rzecznik firmy zapowiedział już, że jeśli doniesienia o błędzie potwierdzą się, to koncern możliwe szybko podejmie odpowiednią akcję w celu ochrony użytkowników. Przedstawiciel Microsoftu poinformował także, że jak do tej pory do firmy nie dotarły żadne informacje o wykorzystywaniu tego błędu do atakowania użytkowników Windows.

Więcej informacji: eEye Digital Security.