Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Uwaga na ataki przez komunikator!

Eksperci ostrzegają, że wykryta niedawno luka w zabezpieczeniach systemów Windows, związana z obsługą plików JPEG, może zostać wykorzystana do przeprowadzania ataków na komputer za pośrednictwem... komunikatorów internetowych. Problem dotyczy to tych programów, które umożliwiają użytkownikom uzupełnienie swojego profilu o zdjęcie lub grafikę.

Zdaniem specjalistów z brytyjskiej firmy WhiteHat, 'napastnik' może umieścić w swoim profilu grafikę w formacie .jpg, do której wprowadzony będzie kod, umożliwiający wywołanie na atakowanym komputerze tzw. błędu przepełnienia bufora. To z kolei pozwoli na zdalne uruchomienie dowolnej aplikacji - np. konia trojańskiego.

Problem jest tym poważniejszy, że w wielu komunikatorach wyświetlenie zdjęcia następuje zwykle automatycznie, podczas nawiązywania rozmowy z danym użytkownikiem.

Więcej informacji na temat błędu, związanego z obsługą plików JPEG, znaleźć można w tekście "Uwaga na pliki JPEG!". Warto zaznaczyć, że Microsoft już kilka tygodni opublikował uaktualnienie, usuwające lukę w zabezpieczeniach - można je pobrać za pośrednictwem mechanizmu WindowsUpdate.