Usługa SMS Bankiera

Bankier.pl oraz wortal SuperSMS.pl udostępniły swoim użytkownikom system umożliwiający otrzymywanie SMS-ów z informacjami gospodarczymi i giełdowymi.

Użytkownicy wspólnego serwisu Bankiera i SuperSMS mogą zamówić wiadomości o wydarzeniach na rynkach finansowych, wybranych spółkach, komentarze analityków z rynków finansowych, notowania i oferty kupna/sprzedaży akcji w czasie rzeczywistym, walut, kontraktów futures, polskich i zagranicznych indeksów giełdowych, obligacji, funduszy inwestycyjnych i emerytalnych a także dane na temat notowań i składu wybranego portfela inwestycyjnego. Użytkownik może zamówić także alerty cenowe, z informacją o spełnieniu wybranego wcześniej kryterium, sygnały analizy technicznej i sygnały systemu inwestycyjnego dla kontraktów futures FW20.

Bankier SMS funkcjonuje w dwóch wariantach - na żądanie, gdzie po wysłaniu odpowiedniego kodu usługi otrzymuje się żądaną informację, lub w abonamencie, gdzie można określić treść, oraz dni i godziny ich otrzymywania. System abonamentowy pozwala na różnorodne formy płatności: płacenie SMS-em o podwyższonej taryfie, mikropłatności lub płatność kartą kredytową. SMS-y z wiadomościami, notowaniami, informacjami o portfelu i sygnały o analizie technicznej przychodzące na żądanie kosztują złotówkę lub 3 punkty kredytowe z abonamentu. Komentarze analityków, alarmy i informacje z systemu inwestycyjnego futures kosztują 3 zł w opcji „na żądanie” lub 8 punktów w abonamencie.

Właścicielem SuperSMS.pl jest One-2-One, udostępniająca technologię i zaawansowane aplikacje SMS’owe. System Bankier SMS działa u wszystkich operatorów komórkowych w oparciu o łącza bezpośrednie.