Usługa Google Book Search dostępna dla urządzeń mobilnych

Firma Google uruchomiła usługę Book Search dla urządzeń mobilnych. Książkami w wersji elektronicznej mogą się teraz cieszyć także użytkownicy iPhone'a i telefonów z systemem Android.

Google Book Search to serwis, w którym dostępne są książki elektroniczne pochodzące z zasobów dziewiętnastu bibliotek z całego świata (m.in. Biblioteki Narodowej w Barcelonie, Biblioteki Uniwersytetu Harvarda, Oksfordzkiego czy Stanforda) oraz od ponad 20 tysięcy wydawców współpracujących z Google. Usługa umożliwia przeglądanie w całości książek, które nie są objęte prawami autorskimi.

Książki dostępne w Book Search można przeglądać w formie zeskanowych stron. Przeglądanie takiego materiału na małym ekranie telefonu byłoby utrudnione, dlatego w przypadku mobilnej wersji usługi treść przeniesiono do formatu tekstowego za pomocą technologii OCR. Amerykańscy użytkownicy iPhone'a i telefonów z systemem Android otrzymali dostęp do ponad 1,5 miliona książek. Internauci z pozostałych krajów muszą zadowolić się kolekcją obejmującą ponad 0,5 miliona pozycji.