Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Usługa Gmail zostanie zablokowana?

Usługa 1 GB kont pocztowych, którą Google zamierza uruchomić wkrótce, spotkała się z ostrą krytyką obrońców prywatności. Oprotestowano sposób umieszczania reklam w korespondencji oraz czas przetrzymywania poczty użytkowników na serwerze. Krytycy twierdzą, że zażądają zablokowania Gmail, jeżeli Google nie zmieni warunków świadczenia usługi.

Usługa pocztowa Google wzbudziła dużo emocji. Początkowo zdziwienie i niedowierzanie wywołała wiadomość o rozmiarze skrzynki. Do tej pory nikt z głównych graczy na rynku internetowym nie oferował 1 GB kont pocztowych. Kiedy Google poinformowało o szczegółach świadczenia usługi, pojawiły się kolejne komentarze. Eksperci od polityki bezpieczeństwa i praw internautów byli zbulwersowani sposobem umieszczania reklam w e-mailach. Przypomnijmy, że Google zamierza skanować treść listów i doklejać do nich kontekstowe reklamy. Krytycy twierdzą, że firma złamie w ten sposób tajemnicę korespondencji. Google argumentuje, że listy będą skanowane przez programy, a żaden człowiek nie będzie miał dostępu do ich treści.

Liz Figueroa, senator amerykańskiej partii demokratów publicznie skrytykowała Google. Twierdzi, że firma musi zmienić warunki świadczenia usługi. W przeciwnym razie, Figueroa zażąda zablokowania Gmail – podał serwis BBC.

Przedstawiciele Google są na razie spokojni. Zaznaczają, że ze względu na automatyczne skanowanie e-malii, nie można mówić o pogwałceniu prawa do prywatności i tajemnicy korespondencji.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie usługa Gmail zostanie uruchomiona. Firma wspominała w komunikacie prasowym o udostępnieniu darmowych skrzynek w przeciągu najbliższych tygodni.