Usługa Gmail Labs dostępna w polskiej wersji językowej

Firma Google poinformowała, że usługa Gmail Labs jest obecnie oferowana w 49 wersjach językowych, obejmujących również język polski. W praktyce przekłada się to na możliwość łatwiejszego uzyskiwania dostępu do dodatków zwiększających funkcjonalność Gmaila.

Internauci, którzy chcieli wzbogacić Gmaila o dodatki oferowane w ramach usługi Gmail Labs byli dotychczas zmuszani do zmiany wersji językowej na angielską w celu uzyskania dostępu do nowych elementów, a następnie do ponownego aktywowania dotychczas używanego języka. Co ciekawe tego typu postępowanie było konieczne nawet w sytuacji, gdy interesujący nas moduł był oferowany w wielu wariantach językowych. Firma Google postanowiła usunąć tę niedogodność i udostępnia obecnie Gmail Labs w 49 wersjach językowych. Znajdziemy wśród nich również polską odmianę, która nosi nazwę Gmail Laboratorium.

Usługa Gmail Labs dostępna w polskiej wersji językowej

W celu uzyskania dostępu do dodatków z Gmail Labs nie trzeba już zmieniać wersji językowej na angielską

Warto dodać, że przez niespełna rok od udostępnienia usługi Gmail Labs w jej zasobach zgromadzono 43 dodatki. Można znaleźć wśród nich między innymi nową funkcję umożliwiającą wstrzymanie wysyłania wiadomości e-mail.