Uruchomiono portal budowlany

Firma Y-Net uruchomiła internetowy serwis poświęcony budownictwu. Spółka informuje, że na razie to tylko wersja testowa.

Y-Net jest spółka zależną od Yawal System. Firma poinformowała o uruchomieniu w Internecie testowej wersji portalu dla branży budowlanej o nazwie Internetowy Serwis Budowlany. Serwis dostępny jest pod adresem www.ibud.pl. Portal zawiera bieżące wiadomości o wydarzeniach na rynku nieruchomości, informacje o targach i przedsiębiorstwach branży budowlanej oraz m.in. porady prawne.

Już w sierpniu Yawal, producent z branży budowlanej, ogłosił, że będzie inwestował w media i Internet. Spółka nawet dodała do swojej nazwy człon „System”. We wrześniu ze struktury formy wydzielono spółki zależne, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych i folii aluminiowej. Miał je przejąć inwestor branżowy, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Mimo to, Yawal System zamierza wyemitować akcje i obligacje na łączna kwotę 32,24 mln zł. Uzyskane środki zostaną zainwestowane w nowe spółki zależne – Yawal Media, Yawal Mail, Yawal Press i Yawal Radio.