Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Uruchomiono portal budowlany

Firma Y-Net uruchomiła internetowy serwis poświęcony budownictwu. Spółka informuje, że na razie to tylko wersja testowa.

Y-Net jest spółka zależną od Yawal System. Firma poinformowała o uruchomieniu w Internecie testowej wersji portalu dla branży budowlanej o nazwie Internetowy Serwis Budowlany. Serwis dostępny jest pod adresem www.ibud.pl. Portal zawiera bieżące wiadomości o wydarzeniach na rynku nieruchomości, informacje o targach i przedsiębiorstwach branży budowlanej oraz m.in. porady prawne.

Już w sierpniu Yawal, producent z branży budowlanej, ogłosił, że będzie inwestował w media i Internet. Spółka nawet dodała do swojej nazwy człon „System”. We wrześniu ze struktury formy wydzielono spółki zależne, które zajmują się produkcją materiałów budowlanych i folii aluminiowej. Miał je przejąć inwestor branżowy, ale negocjacje zakończyły się fiaskiem. Mimo to, Yawal System zamierza wyemitować akcje i obligacje na łączna kwotę 32,24 mln zł. Uzyskane środki zostaną zainwestowane w nowe spółki zależne – Yawal Media, Yawal Mail, Yawal Press i Yawal Radio.