Urodziny Wirtualnej Polski: zobacz wideorelację

W sobotni wieczór zaczęły się obchody dziesiątej rocznicy powstania portalu Wirtualna Polska. Znakomici goście w liczbie prawie dwóch tysięcy bawili się w sopockim klubie Viva. Obok osób ściśle związanych z historią WP i branżą internetową, pojawili się też goście z innego świata - polityki i rozrywki. Wywiadów "na gorąco" udzielili nam między innymi Tomasz Jażdzyński, były dyrektor finansowy WP oraz Maciej Grabski i Jacek Kawalec, jedni z twórców sukcesu portalu. Rozmawialiśmy także z członkami obecnego zarządu i kadry kierowniczej. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo.

Urodziny Wirtualnej Polski: zobacz wideorelację
Gości powitał oficjalnie Sławomir Siezieniewski, prezenter telewizyjny. Głos zabrała następnie Dominika Herburt-Heybowicz, nowy i wciąż jedyny członek zarządu WP oraz prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który wręczył na jej ręce medal prezydenta Miasta Gdańska dla WP. Zebrani mogli następnie odsłuchać list prezesa TP, Marka Józefiaka. Na imprezie, z ramienia Telekomunikacji obecny ciałem był zaś Roger de Bazelaire.

Gwiazdą wieczoru był kabareciarz Jerzy Kryszak, słynący z trafnych i dowcipnych obserwacji zaś od 23.00 gości rozpalał zespół De Mono. O północy na sali pojawił się urodzinowy tort, który z poświęceniem pokroiła Dominika Herburt-Heybowicz. Resztę wieczoru muzycznie opanował DJ Smooky a zabawa trwała do białego rana. Oczywiście, tego typu impreza wiąże się z zacieśnieniem lub nawiązaniem stosunków biznesowych, wymianą wizytówek oraz rozmów na tematy często bardzo odległe od rozrywki. Trzeba jednak przyznać, że choć niewątpliwie był to niezmiernie ważny element imprezy, wszyscy byli rozluźnieni a znakomita część gości zdecydowanie tego wieczoru przedkładała nad parkiet giełdowy - parkiet dyskoteki.

***

Już jutro zaprezentujemy Państwu rozbudowany zapis rozmów i wideowywiady z ludźmi, których historia splotła się z historią najstarszego polskiego portalu. Będziecie mogli Państwo obejrzeć i przeczytać zapis rozmów między innymi z prezesem zarządu MCI - Tomaszem Czechowiczem a także z obecną i byłą kadrą kierowniczą Wirtualnej Polski. Opowiadali oni o swoich, niekoniecznie związanych z portalem, planach na przyszłość oraz wspominali ubiegłe 10 lat.