Urodzaj internetowych dzienników

Czytelnicy tradycyjnej prasy coraz częściej korzystają z internetowych edycji ulubionych dzienników - wskazuje raport World Association of Newspapers - a wybór e-prasy wciąż się zwiększa. O 350% wzrosła liczba użytkowników dzienników online w przeciągu ostatnich 5 lat.

Informację podał serwis BBC. Wydawcy treści online mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość - prasa internetowa cieszy się coraz większą popularnością. Użytkownicy poszukujący najświeższych informacji, sięgają zwykle po internetowe edycje ulubionych dzienników.

Ogromny wpływ na popularność prasy online ma popularyzacja Internetu. "Odkąd zwiększa się penetracja Sieci, wzrasta również liczba użytkowników serwisów informacyjnych" - czytamy w raporcie. W wolnej chwili coraz znaczniejsza liczba czytelników woli skorzystać z Internetu niż oglądać telewizję.

Z drugiej strony bardzo wolno przebiega proces przechodzenia reklamodawców od promowania się w papierowych wydaniach dzienników do internetowych edycji pism. Jak szacuje World Association of Newspapers, na razie przychody z e-reklamy w dziennikach stanowią jedynie 2% wszystkich przychodów z tego tytułu, które pozyskuje prasa.