Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Universal pozywa MySpace

Przed dwoma miesiącami koncern Universal Music Group zagroził serwisowi MySpace, że pozwie go do sądu o naruszenie praw autorskich. Teraz największa firma fonograficzna świata postanowiła spełnić swe groźby - jej prawnicy wnieśli pozew przeciwko należącemu do miliardera Ruperta Murdocha serwisowi.

Czytamy w nim, że News Corp., właściciel MySpace, "świadomie i celowo prowadzi swoje przedsięwzięcie udając, że licencje potrzebne do prowadzenia biznesu otrzymał od użytkowników MySpace, dobrze przy tym wiedząc, że nie są oni prawdziwymi właścicielami praw autorskich".

News Corp. w odpowiedzi zaprzeczyło, że robi coś nielegalnego i poinformowało, że współpracuje z UMG. "Blisko współpracujemy z UMG w celu ochrony praw autorskich i bardzo niefortunnie się stało, że zdecydowali się oni złożyć niepotrzebny i bezpodstawny pozew. Dostarczamy użytkownikom narzędzi do dzielenia się swoją pracą - nikogo nie namawiamy do łamania praw autorskich".

MySpace podkreśla też, że umożliwia zaistnienie zespołom muzycznym, które w innym wypadku musiałyby promować się same. Co ciekawe, z MySpace współpracuje aktualnie pewna firma fonograficzna, należąca do koncernu... UMG.