UnitedLinux w sprzedaży

Firmy wchodzące w skład konsorcjum UnitedLinux - SCO (poprzednio Caldera), SuSE Linuxa, Turbolinux i Connectiva – w przyszłym tygodniu wprowadzą na rynek pełną wersję własnej dystrybucji Linuxa.

W wersji oferowanej przez SCO (SCO Linux 4.0) - oprócz jądra systemu, programów instalacyjnych, sterowników i podstawowych narzędzi programistycznych - znajdą się klient i okrojona wersja systemu SCO Volution Manager. To pakiet wspomagający zarządzanie i dystrybucję oprogramowania na komputerach PC.

SCO Poland zaoferuje system w czterech wersjach. Najprostsza (Base) będzie kosztować ok. 700 USD. W cenie uwzględniono roczną subskrypcję uaktualnień do systemu. Płacąc o ok. 100 USD więcej można nabyć wersję Classic, obejmującą dodatkowo roczne wsparcie techniczne w zakresie instalacji i konfiguracji systemu. Wsparcie w tym wariancie jest oferowane za pośrednictwem poczty elektronicznej lub strony WWW. SCO gwarantuje rozwiązanie problemu w ciągu pięciu godzin.

Konsorcjum prowadzi już prace nad kolejną wersją UnitedLinux. Jego premiera jest zapowiadana na wrzesień 2003 r. Prowadzone są również prace nad "biurkową" wersją UnitedLinux.