Umarł WPkontakt - niech żyje SPIK

Wirtualna Polska będzie miała nowy komunikator internetowy. Dzięki temu, że minimalne wymagane pasmo do przesłania głosu w jedną stronę ma wynosić tylko 2 KB/s może on zrewolucjonizować rynek.

Umarł WPkontakt - niech żyje SPIK
"SPIK powstał na bazie naszych doświadczeń zebranych przy rozwoju wpkontaktu". - mówi Bartosz Borkowski, kierownik zespołu programistów WP - "Nowy komunikator wraz z nami testowali i tworzyli użytkownicy. Dzięki ich obserwacjom, uwagom i podpowiedziom zdecydowaliśmy się m.in. na wprowadzenie dwóch trybów; uproszczonego - dla początkujących internautów, z podstawowym zestawem opcji i oszczędnym interfejsem oraz zaawansowanego - dla sieciowych "wyjadaczy". Ta ostatnia wersja gwarantuje dowolną konfigurację Spika i bez wątpienia zadowoli ceniących indywidualizm miłośników nowych technologii. Uwagi internautów pozwoliły nam też maksymalnie zoptymalizować korzystanie z rozmów głosowych."

Umarł WPkontakt - niech żyje SPIK
Rozmowy głosowe (komputer-komputer), które oferuje Spik, działają praktycznie w każdych warunkach sieciowych, mogą być prowadzone między komputerami znajdującymi się za NAT-em lub firewallem.

Spik umożliwia komunikację z innymi komunikatorami. Użytkownik może w prosty sposób aktywować swoje konto GG, importując jednocześnie listę kontaktów oraz korzystać z konta, które posiada na ICQ. Program wykorzystuje otwarty protokół Jabbera, który WP stosuje z powodzeniem od lat.

Funkcje Spika:

- kanały informacyjne;

- wysyłanie sms-ów;

- możliwość korzystania z Czata, Poczty lub nagrywanie wiadomości głosowych;

- informowanie o wpisywaniu wiadomości przez rozmówcę.

Ponadto zwiększono stabilność i szybkość działania aplikacji.

"Obecnie komunikator oraz serwis WWW dostępne są wyłącznie na zaproszenia. W ten sposób chcemy zachęcić do testowania głównie osoby z dużym zapałem, dobrze orientujące się w tematyce Instant Messaging" - dodaje Andrzej Kiesz, koordynator prac nad rozwojem Spika - "Użytkownicy zgłaszający nam propozycje rozbudowy lub informacje o błędach wezmą udział w konkursie. Najaktywniejsi mogą liczyć na nagrody. Nie ukrywamy, że najistotniejsze są dla nas uwagi na temat rozmów głosowych."

Więcej informacji - http://spik.wp.pl

Aktualizacja: 28 października 2005 15:03

Pojawiło się już wydanie 1.0.0. Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.

Aktualizacja: 12 października 2005 11:03

Wersja finalna będzie udostępniona pomiędzy 24 a 28 października. Obecnie, na podstawie zgłoszeń użytkowników, wprowadzane są jeszcze poprawki w interfejsie programu mające na celu poprawę jego czytelności. Kolejna wersja testowa pojawi się w ciągu kilkunastu godzin.