Ulubiony.pl ogłosił upadłość

Jak informuje serwis Wyhacz.pl internetowy sklep Ulubiony.pl, o którym w ostatnich dniach było głośno z racji oszukiwania klientów, złożył wniosek o upadłość. Poszkodowanych może być wielu klientów.

O problemach klientów ze sklepem Ulubiony.pl słychać było już od dłuższego czasu. Sytuacja najczęściej przedstawiała się podobnie: szybka i sprawna obsługa do momentu wpłaty pieniędzy za towar, potem całkowity brak kontaktu i oczywiście "zakupionego" towaru. Zdarzały się też wysyłki towaru niezgodnego z zamówieniem, a także bardzo długi okres oczekiwania na realizację zamówienia. Kiedy niezadowolonych klientów zaczęło być coraz więcej, dane telefoniczne ze strony sklepu zostały usunięte, a e-maile wysyłane do obsługi pozostawały bez odpowiedzi.

Poszkodowani klienci założyli specjalną stronę Calaprawdaoulubiony.pl oraz forum dyskusjne, za pomocą których wymieniali się negatywnymi doświadczeniami w transakcjach ze sklepem Ulubiony.pl oraz ostrzegali innych. Dziennik Internautów 28 lipca zanalizował dokładnie skargi, uwagi i komentarze zdezorientowanych klientów sklepu, a także przepisy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, z których wniosek płynął jeden: Ulubiony.pl nie jest uczciwy w stosunku do swych klientów.

Szczecińska kancelaria "Janowski i Wspólnicy" będąca właścicielem spółki MBBC prowadzącej sklep Ulubiony.pl potwierdziła informację o ogłoszeniu upadłości: W dniu dzisiejszym zostały zgłoszone dokumenty do sądu - czytamy w oświadczeniu cytowanym przez Wyhacz.pl.

Sklep Ulubiony.pl nadal działa. Nie udało nam się skontaktować z jego właścicielami.

Źródło:http://www.wyhacz.pl, http://di.com.pl