Ulepszona wyszukiwarka WP

Wirtualna Polska we współpracy z Netsprint.pl zaprezentowała nową wersję wyszukiwarki. W zależności od zapytania przy wynikach prezentuje ona kontekstowo dopasowane treści.

Nowa wyszukiwarka opiera się na "inteligentnym" mechanizmie Netsprint, o którym pisaliśmy na łamach Internet Standard. Na stronie z wynikami wyszukiwania w pierwszej kolejności prezentowane są informacje powiązane z wpisanym hasłem. Na przykład wpisując nazwisko znanej osoby, zostanie nam wyświetlony jej biogram.

Wyszukiwarka stosuje również system geotargetowania. Teraz internauta z Warszawy wpisując hasło "pogoda" zobaczy przy wynikach wyszukiwania informacje dla stolicy, a np. krakowiak dla Krakowa. To samo dotyczy repertuaru kin. Wpisując tytuł filmu otrzymamy informację gdzie najbliżej nas jest on grany.

Ulepszona wyszukiwarka WP

Wyniki wyszukiwania dla hasła "Stanisław Lem". Pod okienkiem wyszukiwania widać biogram autora. Nie obyło się bez błędów: mamy... filmografię autora.

Jak zapewniają przedstawiciele WP i Netsprint mechanizm jest na bieżąco uaktualniany, korzysta m.in, z danych Wikipedii oraz baz informacyjnych portalu.