Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

USA: prawie 5 mld USD w pierwszym kwartale

Reklama internetowa w Stanach Zjednoczonych wygenerowała 4,9 mld USD przychodu w pierwszych trzech miesiącach br. - wskazują najnowsze wyniki badania zrealizowanego przez IAB i PricewaterhouseCoopers.

Autorzy badania wskazują, że amerykański rynek notuje dynamiczny wzrost. Wyniki za I kwartał br. były o 26% większe od zeszłorocznych (w pierwszych trzech miesiącach 2006 roku przychody z e-reklamy wyniosły 3,8 mld USD).

Jeżeli jednak popatrzymy na dane z ostatniego kwartału ub. wynik za I kwartał br. wzrósł jedynie o 2%. Trzeba jednak dodać, że czwarty kwartał jest zwykle najlepszym w całym roku.

Na rosnące budżety reklamowe w sieci wpływ ma przede wszystkim zwiększająca się penetracja łączy szerokopasmowych, dzięki którym użytkownicy spędzają więcej czasu w sieci.

Przypomnijmy, że amerykańska e-branża zamknęła ubiegły rok wynikiem 16,9 mld USD (wzrost o 35% w stosunku do 2005 roku).

W zeszłym tygodniu ogłoszono też wartość rynku internetowego w Europie, który w ub. wyniósł 8,003 mld euro.