USA: ponad 200 milionowa armia internautów

W Stanach Zjednoczonych 75% obywateli ma dostęp do Internetu, co przekłada się na liczbę 204,3 mln internautów – wskazują badania Nielsen//NetRatings. Co ciekawe, liczba kobiet korzystających z Sieci jest trochę większa od liczby użytkowników płci męskiej.

Informację podała agencja Reuters. Firma Nielsen//NetRatings przedstawiła wyniki badania za miesiąc luty. Wtedy z Internetu skorzystało ponad 200 mln mieszkańców USA. Badania przeprowadzone były telefonicznie na populacji osób od 2 roku życia. Miesiąc temu dostęp do Sieci zadeklarowało 75% mieszkańców USA (dla porównania w tym samym badaniu rok wcześniej taką deklarację przedstawiło 66% osób)

Kenneth Cassar, dyrektor analiz w Nielsen/NetRatings powiedział, że w przeciągu kilku lat Internet pozyskał taką ilość użytkowników, o którą inne media starały się w przeciągu całych dekad.

Co ciekawe, z badania wynika, że z Sieci korzysta więcej kobiet niż mężczyzn. Wśród przedstawicielek płci pięknej w grupie wiekowej od 25 do 37 lat, 77% deklaruje, że korzysta z Internetu (dla porównania – odsetek mężczyzn wynosi 75,6%). Z kolei w przedziale wiekowym od 35 do 54 lat proporcje rozkładają się w następujący sposób: 81,7% - kobiety, 80,2% - mężczyźni.