USA: Informacje z mobilnego internetu na co dzień

W ciągu roku W Stanach Zjednoczonych liczba osób korzystających codziennie z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych w celach informacyjnych wzrosła dwukrotnie - wynika z badań comScore.

Według danych comScore za styczeń 2009 r., wśród ponad 63 mln abonentów ze Stanów Zjednoczonych, którzy w celach informacyjnych korzystają z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych, aż 22,4 mln (tj. 35%), robi to codziennie. Jest to wynik dwukrotnie większy niż odnotowano w styczniu 2008.

Analitycy comScore podkreślają wyraźnie zauważalny trend odchodzenia od okazjonalnego łączenia się z siecią poprzez urządzenia mobilne na rzecz codziennego mobilnego surfowania po sieci.

Wśród mobilnych aktywności największą dynamiką wzrostu w zakresie codziennego korzystania odnotowały serwisy społecznościowe i blogi (w porównaniu do stycznia 2008 zmiana rzędu 427%!), a także informacje giełdowe i finansowe (wzrost o 188%) oraz o filmach (185%).

Podkreśla się także wyraźny wzrost uzyskiwania informacji za pośrednictwem aplikacji instalowanych na urządzeniach przenośnych (np. na iPhone'ach). W styczniu 2009 r. ponad 22 mln Amerykanów uzyskało dostęp do informacji poprzez zainstalowane aplikacje, a 8,2 mln użytkowników korzystało w ten sposób z map. 14,2 mln amerykańskich abonentów mobilnie wyszukiwało informacje w sieci.

Źródło: http://www.comscore.com