UPC nadaje na Węgrzech

Operator telewizji kablowej UPC, właściciel Polskiej Telewizji Kablowej uruchomił swój serwis telewizji satelitarnej na Węgrzech. W przyszłym miesiącu UPC planuje rozpoczęcie podobnej działalności w Czechach i Słowacji.

Serwis UPC Direct jest pierwszym na Węgrzech, który przez satelitę emituje programy międzynarodowe i lokalne w języku węgierskim.

W języku ojczystym węgierscy widzowie będą mogli odbierać 20 lokalnych kanałów, w tym dokumentalny, filmowy i dla dzieci, po uiszczeniu miesięcznej opłaty 13,3 euro. Dodatkowo abonenci otrzymają elektroniczny przewodnik po programach (EPG) oraz przez ASTRĘ dostęp do ponad 80 dodatkowych kanałów.

Wkrótce dostępny będzie również kanał filmowy HBO (za dodatkową opłatą 11,5 euro) oraz Sports1, który oficjalnie wejdzie w październiku.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, wprowadzając UPC Direct. Jest on unikatowym serwisem, uwzględniającym preferencje miejscowych widzów. Dobrze zainwestowaliśmy i wierzymy, że serwis stanie się bardzo popularny wśród widzów. Jest to nasz ostatni krok, jeśli chodzi o przekraczanie granic domowej rozrywki, a także wysokich standardów bardzo dobrej jakości”– powiedział Nimrod Kovacs, prezes UPC na Europę Centralną.

„Wprowadzenie UPC Direct jest też istotnym krokiem do wprowadzenia szybkiego dostępu do Internetu”- dodał.

Od dwóch lat UPC nadaje również w Polsce. W ciągu ostatnich 12. miesięcy liczba abonentów w Polsce wzrosła o 28 procent. Jest to głównie zasługa odbiorców satelitarnych, których jest obecnie 378 tysięcy.