Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

UPC chello w Szczecinie

Od 19 maja mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z szybkiego dostępu do Internetu chello dostarczanego przez operatora telewizji kablowej UPC. Usługa ta zapewnia łącze internetowe z możliwością interakcji, co pozwala użytkownikom korzystać za stałą opłatą miesięczną z szybkiego i łatwego dostępu do rozrywki i informacji przez 24 godziny na dobę.

Od uruchomienia usługa chello jest dostępna jedynie dla abonentów UPC mieszkających w śródmieściu Szczecina, natomiast do końca roku firma planuje sukcesywnie poszerzać zasięg, w którym znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców metropolii. Szczecin jest już szóstym miastem (obok Warszawy, Krakowa, Katowic, Trójmiasta i Lublina), w którym UPC Telewizja Kablowa oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu przez sieci kablowe CATV. Z usługi chello mogą korzystać abonenci UPC znajdujący się w zasięgu sieci wyposażonej w kanał zwrotny.

Usługa chello wielokrotnie przewyższa komutowany dostęp do Internetu, oferując szybkość dosyłową do 768 kb/s (za stałą opłatą niezależną od czasu spędzonego w Internecie) oraz stały dostęp do Sieci. Użytkownicy nie muszą więc spieszyć z przeglądaniem stron, mogą bez ograniczeń prowadzić rozmowy online oraz słuchać przez cały dzień stacji radiowych w Internecie lub w NetMeeting.

Na życzenie użytkowników operator chello uruchomił polskojęzyczny portal z multimedialną zawartością, a ponadto w pakiecie są dostępne następujące usługi: poczta elektroniczna i konto(a) e-mailowe, miejsce na serwerze na prywatne strony WWW użytkownika oraz gry (dostęp do serwerów gier). Pod koniec ubiegłego roku liczba użytkowników chello przekroczyła 33 tysiące i nadal rośnie.