UPC chello w Szczecinie

Od 19 maja mieszkańcy Szczecina mogą korzystać z szybkiego dostępu do Internetu chello dostarczanego przez operatora telewizji kablowej UPC. Usługa ta zapewnia łącze internetowe z możliwością interakcji, co pozwala użytkownikom korzystać za stałą opłatą miesięczną z szybkiego i łatwego dostępu do rozrywki i informacji przez 24 godziny na dobę.

Od uruchomienia usługa chello jest dostępna jedynie dla abonentów UPC mieszkających w śródmieściu Szczecina, natomiast do końca roku firma planuje sukcesywnie poszerzać zasięg, w którym znajdzie się kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców metropolii. Szczecin jest już szóstym miastem (obok Warszawy, Krakowa, Katowic, Trójmiasta i Lublina), w którym UPC Telewizja Kablowa oferuje szerokopasmowy dostęp do Internetu przez sieci kablowe CATV. Z usługi chello mogą korzystać abonenci UPC znajdujący się w zasięgu sieci wyposażonej w kanał zwrotny.

Usługa chello wielokrotnie przewyższa komutowany dostęp do Internetu, oferując szybkość dosyłową do 768 kb/s (za stałą opłatą niezależną od czasu spędzonego w Internecie) oraz stały dostęp do Sieci. Użytkownicy nie muszą więc spieszyć z przeglądaniem stron, mogą bez ograniczeń prowadzić rozmowy online oraz słuchać przez cały dzień stacji radiowych w Internecie lub w NetMeeting.

Na życzenie użytkowników operator chello uruchomił polskojęzyczny portal z multimedialną zawartością, a ponadto w pakiecie są dostępne następujące usługi: poczta elektroniczna i konto(a) e-mailowe, miejsce na serwerze na prywatne strony WWW użytkownika oraz gry (dostęp do serwerów gier). Pod koniec ubiegłego roku liczba użytkowników chello przekroczyła 33 tysiące i nadal rośnie.