UKE: powiatowy WiMAX jeszcze raz

Urząd Komunikacji Elektronicznej unieważni 317 postępowań na rezerwacje lokalnych częstotliwości 3,6 - 3,8 GHz, służących m.in. do świadczenia usług radiowego dostępu w technologii WiMAX. Powodem są uchybienia formalne jakie zaistniały w dwuetapowym postępowaniu prowadzonym przez Oddziały Okręgowe URTiP/UKE.

"Po zapoznaniu się z wynikami I etapu badania ofert pojawiły się poważne wątpliwości, co do prawidłowości podjętych przez komisje przetargowe decyzji. W wyniku wstępnej analizy protokołów ustalone zostało, że komisje przetargowe działające w zakresie właściwości poszczególnych Oddziałów Okręgowych UKE podejmowały różne rozstrzygnięcia w stosunku do ofert składanych przez tych samych oferentów w poszczególnych obszarach przetargowych. Ustalone rozbieżności w sposobie dokonywania oceny ofert na pierwszym etapie ich badania dają podstawę do poddania w wątpliwość wyników prac komisji przetargowych w kontekście zgodności podejmowanych przez nie rozstrzygnięć z postanowieniami dokumentacji przetargowej" - głosi komunikat UKE.

Urząd podjął więc decyzje "o wszczęciu 317 postępowań w sprawie stwierdzenia nieważności poszczególnych postępowań przetargowych".

***

Więcej o rezerwacji częstotliwości 3,6 - 3,8 GHz pisaliśmy w materiale:

Wkrótce nowy przetarg na radiowy internet