Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

UC zastąpi pocztę elektroniczną i telefony, twierdzi IBM

IBM twierdzi, że w przyszłości takie rozwiązania jak e-mail, telefony oraz komputery typu desktop odejdą do lamusa, ustępując miejsca rozwiązaniom typu UC (Unified Communications), opartym na notebookach i innych urządzeniach przenośnych.

Tezę taką zaprezentował na odbywającej się w tym tygodniu konferencji VoiceCon (w Orlando, USA), stojący na czele IBM Lotus. W przyszłości wszystko czego będą potrzebować pracownicy, to podręczny i bardzo wydajny notebook wspierający aplikacje głosowe i wideo, stwierdził Mike Rhodin. Firmę będą też integrować rozwiązania VoIP ze swoimi aplikacjami biznesowymi, tak aby cała komunikacja (zarówno w obrębie firmy, jak na zewnątrz) odbywała się przez sieć komputerową.

Wszystkie te opcje oferować będą platformy Unified Communications, integrujące wszystkie rozwiązania telefoniczne, komunikacyjne i biznesowe. A integracja będzie możliwa dzięki nowym standardom, które spowodują, że niezgodne obecnie ze sobą aplikacje, po wprowadzeniu do nich specjalnych interfejsów, będą mogły ze sobą bez problemów współpracować.

Rhodin porównał rozwiązania Unified Communications do protokołu TCP/IP (na bazie którego rozwinęły się w ostatnich latach aplikacje webowe) oraz wziął udział w wirtualnej konferencji, używając technologii podobnej do tej, jaką zastosowano w wirtualnym, trójwymiarowym świecie budowanym przez znaną aplikację Second Life.

IBM wykorzystał konferencję do zakomunikowania, że nawiązuje współpracę z firmą Forterra Systems, celem zintegrowania aplikacji Lotus Sametime z graficznym oprogramowaniem Forterra obsługującym prace grupowe. W wyniku wspólnych prac powstanie wirtualne środowisko, w którym wielu użytkowników i grup użytkowników może się ze sobą łatwo komunikować i wspólnie pracować nad różnymi projektami.