UBS Warburg przewiduje

Analitycy banku wydali rekomendacje dla Agory i Prokomu. Ich przewidywanie nie świadczą dobrze o stanie polskiej gospodarki.

Analitycy UBS Warburg podtrzymali rekomendację "trzymaj" dla akcji Prokomu, ale obniżyli ich cenę docelową o 24%, do 130 zł. Obniżyli natomiast rekomendację dla Agory z "kupuj" na "trzymaj", obniżając także cenę docelową do 68 zł, czyli o 10%.

Przyczyną zmian rekomendacji w obu przypadkach jest słaba kondycja polskiej gospodarki. Szczególnie silnie ma się ona odbić na działalności Agory. Zdaniem analityków UBS Warburg wynik EBITDA tej spółki spadnie o 31%. Prognozują natomiast wyniki za II kw. na poziomie 215 mln zł przychodu i 126 mln zł zysku netto (w tym zyski ze sprzedaży akcji Telewizyjnej Korporacji Partycypacyjnej). Analitycy Duetsche Banku w niedawno opublikowanej prognozie oceniali zysk netto Agory w drugim kwartale na 36 mln zł (po odliczeniu wspomnianej transakcji). Byłby on zatem wyższy o 6 mln, niż w I kw. br. Przychód netto w tym okresie wyniósł 202 mln zł.

Analitycy UBS Warburg oceniają pozytywnie stan Prokomu, ale uważają, że sytuacja gospodarcza Polski wpłynie na spadek jego przychodów. Zalecają zainteresowanie akcjami tej spółki "za jakiś czas".