Twórcy epuls.pl otwierają inkubator gier internetowych

Game Ventures to inicjatywa skierowana w szczególności do twórców gier lub osób, które mają w głowie ciekawy scenariusz na grę internetową ale nie wiedzą jak przekuć go w realny biznes.

Inkubator ma pomóc przejść drogę od koncepcji do funkcjonującej i zarabiającej gry. Pomoc skupia się na obszarach:

Know-how technologiczny.

Monetyzacja.

Ruch. "Aby gra odniosła sukces, musi osiągnąć odpowiednią skalę ruchu. Obecnie nasza Grupa dociera do blisko 3 milionów użytkowników internetu każdego miesiąca. Mamy odpowiednie zaplecze do promocji nowych gier wśród naszych użytkowników. Zapewniamy odpowiedni ruch aby rozkręcić grę na początkowym etapie" - czytamy w informacji prasowej.

System płatności. "Najpopularniejszą formą płatności w grach przeglądarkowych są SMS’y Premium. Ponieważ nasze serwisy generują duży ruch sms’owy mamy preferencyjne stawki rozliczeniowe z operatorami. Korzystając z naszego systemu płatności, zyskujesz więcej z każdego sms’a wysłanego przez użytkowników gry" - czytamy w informacji prasowej.

Obsługa użytkowników.

Obsługa prawna (stworzenie odpowiednich regulaminów, zabezpieczenie praw twórcy gry, dbania o ochronę danych osobowych).

Twórcy epuls.pl otwierają inkubator gier internetowych

Inicjatorem inkubatora jest firma Pixelate Ventures sp. z o.o. (Grupa G+J). Spółka funkcjonuje w branży internetowej od 2004 roku tworząc i zarządzając projektami internetowymi. Od początku istnienia związana z rynkiem gier internetowych. Od 2005 roku rozwija gry internetowe, www.prisonwars.pl , www.ImperiumOjca.pl, www.burakoland.pl, www.PimpLand.pl i najnowszą www.KibolGame.pl Do projektów spółki należą również epuls.pl (jeden z najstarszych serwisów społecznościowych) oraz stylio.pl (jeden z największych serwisów modowych). Serwisy grupy odwiedza blisko 3 000 000 użytkowników każdego miesiąca.

Jednym z pierwszych sukcesów spółki (jednocześnie pierwsza inwestycja) na polu inkubacji gier internetowych jest gra Prison Wars (prisonwars.pl).