Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Twórcy Dodgeball opuszczają Google

Nie wszystkie firmy, które zostały przejęte przez Google są zadowolone ze współpracy z gigantem. Założyciele Dodgeball, sieci społecznej dla komórek kupionej w maju 2005 r. przez Google, odchodzą od firmy. - Google nie spełnia pokładanych w nim nadziei - twierdzą.

"Całe doświadczenie związane z Google było dla nas niezwykle frustrujące, przede wszystkim nie byliśmy ich w stanie przekonać, że Dodgeball wart jest zasobów inżynierskich. Mogliśmy tylko patrzeć jak inne startupy rozwijają się na rynku usług mobilnych i sieci społecznych" napisał w poście opublikowanym w serwisie Flickr Dennis Crowley, jeden z twórców Dodgeball.

W 2005 r, gdy Google kupowało Dodgeball, Crowley pisał, że jest niezmiernie podeskcytowany akwizycją, ponieważ dzięki niej będą mieli do dyspozycji czas i środki potrzebne do rozwoju serwisu.

Biogramy Dennisa Crowley'a i Alexa Reinerta nadal widnieją na stronie Dodgeball, jednak przedstawiciele Google potwierdzili IDG News Service informację, że Crowley i Reinert opuścili Google.

Dodgeball łączy cechy spopłecznościowego serwisu internetowego z rozwiązaniami mobilnymi. Jego użytkownicy wysyłają z komórek informacje odnośnie swojej lokalizacji, wtedy serwis rozsyłała informację na telefony komórkowe znajomych użytkownika. Informuje m.in. że ich przyjaciel jest w okolicy.

Crowley rozpoczyna pracę w firmie area/code, która zajmuje się organizacją tzw. big games, czyli gier komputerowych rozgrywanych w świecie rzeczywistym. Rainert dołączył do firmy projektowej IconNicholson LLC.

Nie wiadomo czy Dodgeball będzie nadal rozwijany.

http://www.dodgeball.com