Twórcy Angry Birds planują wejście na giełdę

Rovio, firma stojąca za Angry Birds, megahitem wśród gier na komórki, ma wielkie plany na przyszłość: najbliższym celem jest debiut na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

"Mamy zamiar stać się tak samo duzi jak Facebook i Google" - mówi Kaj Hed, prezes zarządu Rovio. Choć tak odważne słowa wydają się być nieco przesadzone jeśli wziąć pod uwagę, że firma skupia się na rynku mobile, to fakt pozyskania 42 milionów dolarów finansowania budzi szacunek.

Według fińskiego magazynu Talouselämä, kapitały inwestycyjne które zainwestowały w Rovio - Accel Partners, Atomico Ventures i Felicis Venture - weszły w posiadanie około 15% udziałów w firmie, co oznacza, że jej wartość może w tej chwili sięgać około 280 milionów dolarów.

Jak mówi Kaj Hed, pozyskanie funduszów nie było szczególnie trudno, jako, że Rovio na tym etapie może wybierać inwestorów na swoich zasadach, co mówi wystarczająco wiele o skali ich sukcesu. Firma w okresie od lipca do grudnia zeszłego roku przyniosła zysk rzędu 4,2 miliona dolarów.

Pytanie jakie się nasuwa, to czy Rovio będzie w stanie powtórzyć sukces Angry Birds?