Twórca Sassera chciał pomóc rodzicom?

Przedstawiciele prokuratury, prowadzącej dochodzenie w sprawie wprowadzenia do Internetu robaka Sasser, nie wykluczają, że aresztowany w piątek w Niemczech 18-letni Sven Jaschan napisał Sassera aby... pomóc swoim rodzicom, właścicielom firmy "PC Help", zajmującej się naprawą komputerów.

Tak przynajmniej sugeruje poniedziałkowe wydanie tygodnika Der Spiegel - teorii tej nie wyklucza również rzecznik prowadzącej postępowanie prokuratury w Verden. Zakłada ona, że autor Sassera stworzył go po to, by, poprzez działanie robaka, "napędzić" klientów firmie swojego ojca i macochy.

Sven Jaschan został aresztowany w ubiegły piątek - 18-latek od razu przyznał się do winy i krótko później został zwolniony (przedstawiciele prokuratury nie obawiają się, że Jaschan może próbować uciec). Wiadomo już, że jego proces najprawdopodobniej rozpocznie się w czerwcu - młodzieniec zostanie oskarżony o sabotaż komputerowy. Za takie przestępstwo w Niemczech grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, aczkolwiek w tym przypadku będzie ona prawdopodobnie znacznie niższa, ponieważ w chwili popełnienia przestępstwa Sven Jaschan nie ukończył jeszcze 18 lat.

Więcej informacji o epidemii robaka Sasser:

http://www.idg.pl/news/watek/42.html