Twitter zawiesił konto eksperta ds. bezpieczeństwa

Twitter zawiesił konto Mikko Hypponena z F-Secure, który ostrzegał użytkowników tego serwisu mikroblogowego przed zagrożeniami czyhającymi na stronie www.rnyspece.com.

Ostrzeżenie przed atakiem phishingowym, jakie M. Hypponen, jeden z dyrektorów F-Secure zamieścił na Twitterze, stało się przyczyną zawieszenia jego konta. Feralny wpis został opublikowany na początku sierpnia. Dwa miesiące później, Fin usiłował się zalogować na Twitterze, jednak jego konto zostało zawieszone ze względu na "podejrzaną działalność". Obecnie funkcjonalność konta została przywrócona.

Oryginalny wpis w Twitterze, który stał się przyczyną zawieszenia konta Hypponena, znalazł się na jego blogu. Cała historia na tyle zdegustowała Hypponena, że na blogu zamieścił ankietę, w której prosi internautów o wytypowanie, który zamieszczony przez niego wpis na Twitterze spowoduje następne zawieszenie konta.

Mikko Hypponena można znaleźć na Twitterze tutaj.

Wraz ze wzrostem popularności Twitterem zainteresowali się cyberprzestępcy. Pod koniec września iinformowaliśmy o rozsyłaniu do użytkowników tego serwisu mikroblogowego informacji zachęcających do kupna bezużytecznego oprogramowania zabezpieczającego.