Twitter nie planuje IPO ani zbierania dodatkowych funduszy

Współzałożyciel Twittera mówi, że serwis zarabia i nie ma żadnych planów składania pierwszej oferty publicznej w najbliższej przyszłości. Wyniki firmy nie skłaniają jej również do zbierania dodatkowych funduszy od inwestorów.

W serwisie Reuters czytamy, że współzałożyciel Twittera Biz Stone, przemawiając w czwartek na forum biznesu w Seulu, powiedział, że jego firma nie musi szukać finansowania w przeciągu najbliższych 12 miesięcy, ponieważ sama zarabia.

Jest wiele innych rzeczy, zanim w ogóle będziemy myśleć na ten temat - powiedział Stone, gdy został zapytany o perspektywy wejścia na giełdę. Nie omawiamy tego nawet wewnętrznie. Jest to zbyt odległe.

Pytania, czy Twitter rozważa IPO nie mogło być zaskoczeniem, z uwagi na ostatnie doniesienia, o dwóch serwisach społecznościowych, LinkedIn i Facebook, które zmierzają w kierunku IPO. Pierwszy z nich, nawet wypełnił już niezbędne dokumenty.

LinkedIn, powszechnie uważany za gracza drugoligowego wśród serwisów społecznościowych, może pokonać rywali i jako pierwszy wejść na giełdę. The Wall Street Journal poinformował w styczniu, że LinkedIn złoży odpowiednie dokumenty w pierwszym kwartale tego roku. W tym samym czasie odnotowano, że Facebook również może podjąć kroki w celu przygotowania własnego IPO.

Informacje o możliwości wejścia Facebooka na giełdę pojawiły się zaledwie kilka miesięcy po wypowiedzi członka jego zarządu, inwestor venture capital i współzałożyciela PayPal Petera Thiela, który stwierdził, że IPO Facebooka powinno mieć miejsce pod koniec 2012 roku.