Twitter ma już 145 milionów użytkowników

Prezes Twittera, Evan Williams, opublikował wczoraj statystyki, w których przedstawił najnowsze wyniki oglądalności serwisu. Badanie skupiało się na sposobie łączenia się użytkowników z systemem. Twitter ma już 145 milionów zarejestrowanych użytkowników, którzy korzystają z prawie 300 tysięcy aplikacji.

Powyższa liczba app-ów zawiera wszystkie zarejestrowane w systemie aplikacje OAuth. Niektóre z nich to części składowe większych usług. Williams poinformował, że liczba zarejestrowanych aplikacji potroiła się od czasu konferencji Chirp, która odbywała się w kwietniu tego roku.

Williams zwracał uwagę, że Twitter jest coraz popularniejszy w wersji mobilnej. Od kwietnia serwis ma już 62% więcej użytkowników łączących się przez telefon komórkowy. 16% nowych użytkowników zaczyna swoją przygodę z Twitterem właśnie od wersji mobilnej. Przekonują się do niej również bardziej doświadczeni użytkownicy Twittera. 46% z nich korzysta skorzystało już z pewnych mobilnych usług serwisu.

Prezes Twittera chwalił się także liczbą klientów serwisu dla telefonów iPhone i BlackBerry. Łącznie aplikacje te gromadzą nawet 15% wszystkich twittujących. Poniższy wykres przedstawia aplikacje, które użytkownicy najchętniej używają, korzystając z Twittera.

Twitter ma już 145 milionów użytkowników

Źródło: blog.Twitter.com

Zobacz też: Jak Twitter rośnie w Polsce i na świecie?