Twitter - aplikacja na Windows 8 już dostępna

 Użytkownicy Windows 8 mogą korzystać z Twittera poprzez aplikację. Można ją pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows. Prócz znanych już możliwości Twittera, aplikacja oferuje nowe funkcje, dostępne tylko w przypadku Windows 8

Źródło: Centrum Prasowe Microsoft

Aplikacja posiada szereg ciekawych funkcji:

  • Okno podglądu - użytkownik może korzystać z Twittera i innej aplikacji w tym samym czasie. Okno Twittera można przeciągnąć do lewej lub prawej strony ekranu, a następnie otworzyć inną aplikację. W tym widoku można ustawić różne proporcje okna aplikacji: jedną trzecią, dwie trzecie lub pełny ekran.
  • Duże i wyśrodkowane zdjęcia. W nowym widoku poziomym można nie tylko wyświetlać większe wersje poszczególnych zdjęć, ale także przewijać je poziomo i przeglądać wiele zdjęć na karcie Odkryj profilu użytkownika.
  • Panel Udostępnij - umożliwiający wysyłanie tweetów z dowolnej aplikacji i w dowolnej chwili. Wystarczy przesunąć szybko palcem od prawej strony interfejsu Windows 8, a następnie wybrać panel Udostępnij, aby udostępnić na Twitterze materiały, np. zdjęcia czy artykuły,  z dowolnej aplikacji.
  • Panel Szukaj - do wyszukiwania w każdej chwili. Podobnie jak panel Udostępnij ten panel umożliwia łatwe znajdowanie kont i tweetów przy użyciu określonego hashtagu.
  • Dynamiczne kafelki i powiadomienia - są widoczne niezależnie od działającej aplikacji. Dzięki nim zawsze wiesz na bieżąco, co dzieje się na Twitterze.
Więcej informacji można znaleźć na blogu Twittera oraz blogu Windows Experience.