Tu jest Polska! Akcja Onetu na wybory samorządowe

Redakcja Onetu postanowiła sprawdzić co dzieje się przed wyborami samorządowymi w polskich gminach. Reporterzy Onetu odwiedzą prawie trzydzieści miejscowości i przejadą dwa tysiące kilometrów.

Pierwszą miejscowością, które odwiedzi Onet, będzie Piątek, uznawany za "pępek Polski’, czyli najbardziej centralnie położony punkt naszego kraju.

Codziennie, w serwisie Wybory Samorządowe 2010, Onet będzie prezentował osiągnięcia, problemy i troski wybranej polskiej miejscowości. Znajdą się wśród nich te, które osiągnęły gospodarczy sukces, jak również dotknięte tegoroczną powodzią, takie, które są znane z różnorakich antagonizmów, a także miasta znane z dowcipów.

- Pokażemy między innymi jak żyje się w uwiecznionej na słynnym filmie "Arizona" wsi, jakimi problemami żyje miasto pierników i rozgłośni Radia Maryja, oraz co sprawia, że Kleszczów stał się najbogatszą polską gminą. Słowem chcielibyśmy spróbować odpowiedzieć na pytanie, gdzie bije serce Polski? - komentuje Marek Dziewięcki, dyrektor wydawniczy Onetu.

- W serwisie samorządowym oparliśmy się na rozwiązaniach, które zostały bardzo dobrze przyjęte przy prezentacji kampanii prezydenckiej. W nowej odsłonie stawiamy na dostarczenie kompleksowej informacji zarówno dotyczącej krajowej polityki, jak i tej samorządowej. Przy prezentacji wyników wyborów, jak i przebiegu samej kampanii bardzo duży nacisk zostanie położony na kluczowe dla polskiej sceny politycznej miasta. Treści przygotowane przez redaktorów i dziennikarzy, zostaną wsparte komentarzami z blogów najważniejszych polityków - mówi Piotr Urbanik, szef redakcji OnetWiadomości.

Mające ponad 40-procentowy zasięg OnetWiadomości to najpopularniejszy w polskim internecie serwis w kategorii "Informacje i publicystyka". Wg lipcowej fali badania Megapanel PBI/Gemius serwis odwiedziło prawie 7,2 miliona użytkowników (RU) i odnotował ponad 256 milionów odsłon. Przeciętny użytkownik spędza codziennie w serwisie OnetWiadomości ponad 50 minut.