Trójwymiarowe mapy od Microsoftu

Koncern z Redmond zamierza rozszerzyć funkcjonalność swojego serwisu mapowego Live Local o funkcję prezentowania trójwymiarowych obiektów. Pojawią się one na planach amerykańskich miast - użytkownicy będą mogli za pomocą swojej przeglądarki oglądać szczegółowe modele obiektów, a nawet zajrzeć do ich wnętrza.

Nowa usługa nazywać się będzie Virtual Earth 3D. Przedstawiciele Microsoftu zapowiadają, iż w pierwszej kolejności trójwymiarowe modele pojawią się na planach 15 amerykańskich miast, zaś później (tzn. do trzeciego kwartału przyszłego roku) łączna liczba miast, których widok dostępny będzie w 3D, sięgnąć ma 100.

Koncern zapowiada, że na budynkach, których modele będzie można oglądać w Virtual Earth 3D pojawią się również reklamy - tzw. wirtualne billboardy. Będą one zawierały informacje na temat firm czy obiektów użyteczności publicznej, zlokalizowanych w danym budynku - dzięki temu osoby szukające informacji np. na temat lokalizacji sklepu będą bez problemu mogły znaleźć go na mapie.

Warto podkreślić, że podobną funkcjonalność - tzn. prezentowanie na mapie obiektów 3D - oferuje m.in. program Google Earth. Przedstawiciele Microsoftu podkreślają jednak, że do korzystania z ich trójwmiarowych map nie jest potrzebne żadne dodatkowe oprogramowanie - wystarczy przeglądarka internetowa.

Więcej informacji: Live Local Search.