Triple Play w 10 miastach

Operator kablowy Vectra udostępnił we Wrocławiu i Wałbrzychu usługę telefonii stacjonarnej Vectratel, opartą na technologii cyfrowej. Abonenci korzystający jednocześnie z telewizji kablowej, dostępu do Internetu i telefonu, mogą bezpłatnie otrzymać do 180 minut na rozmowy lokalne.

Wprowadzenie multimedialnej usługi Vectratel we Wrocławiu i Wałbrzychu kończy proces udostępniania przez operatora Vectry abonentom telewizji kablowej potrójnej usługi w 10 miastach w Polsce. Oferowana przez operatora usługa triple play umożliwia jednoczesny dostęp do telefonu, Internetu i telewizji kablowej poprzez jedno gniazdko antenowe CATV. Mieszkańcy, którzy skorzystają z nowej usługi zapłacą za abonament telefoniczny przez pierwsze dwa miesiące symboliczną sumę 1,22 zł (brutto).

Vectra systematycznie rozszerza zasięg trójusługi w Polsce, oferując ją począwszy od 1 marca 2005 r. w coraz większej liczbie miast. W najbliższym czasie w drugiej dziesiątce znajdą się Elbląg, Oświęcim i Jelenia Góra, a wszyscy nowi klienci Vectry, którzy dodatkowo skorzystają z usługi triple play dostaną bezpłatnie do 180 minut na rozmowy lokalne. Cena za połączenia lokalne w godzinach szczytu w sieci Vectratel wynosi 11 groszy za minutę, a po godzinie 22:00 jedynie 6 groszy. Za minutę połączenia międzymiastowego trzeba zapłacić odpowiednio 35 i 20 groszy (brutto).