Travelplanet: z odświeżonym zarządem w nowe obszary

Travelplanet.pl SA powołało do zarządu Marcina Wysockiego. Radę Nadzworczą przekonało jego doświadczenie na polu fuzji i przejęć. Spółka zakłada ekspansję oraz konsolidację rynku w Polsce oraz Europie centralnej i wschodniej. Pierwsze efekty tej polityki mają być widoczne jeszcze w tym roku.

Nowy członek zrządu Travelplanet.pl, Marcin Wysocki, odpowiadać będzie za przejęcia na rynku polskim i europejskim, a także za integrację oraz nadzór nad finansami grupy kapitałowej Travelplanet.pl SA.

Spółka planuje utworzenie grupy kapitałowej złożonej z polskich i zagranicznych spółek oferujących produkty komplementarne do oferty spółki. W perspektywie najbliższych lat ta polityka ma pozwolić Travelplanet.pl osiągnąć pozycję lidera w Europie centralnej i wschodniej.

Co konkretnie ma na myśli Travelplanet - wyjaśnia nam Dawid Sadulski, rzecznik spółki:

- Produkty komplementarne to wszystkie te, które są związane z turystyką i mogą być sprzedawane przez internet i w sieciach sprzedaży.

Zaczynaliśmy od jednego produktu - wycieczek zagranicznych. W chwili obecnej operujemy już z powodzeniem w segmencie biletów lotniczych, rezerwacji miejsc w hotelach, czy sprzedaży ubezpieczeń turystycznych i chcemy iść dalej. Turystyka wiąże się z bardzo szerokim spektrum ofert, co można prześledzić na zagranicznych przykładach, jak chociażby lastminute.com, gdzie oprócz wymienionych produktów fukcjonuje szereg innych.

Naszym celem jest oferowanie klientowi każdego produktu turystycznego, czy to będzie wycieczka, bilet lotniczy, hotel, pensjonat, czy bon turystyczny, który można w efektywny i prosty sposób zakupić przez internet. Taka strategia w powiązaniu z synergią jaką osiągniemy tymi działaniami, da nam bardzo mocny impuls w rozwoju.

W chwili obecnej więcej szczegółów podać nie mogę, ale pierwsze finalizacje działań w tym obszarze będą miały miejsce do końca roku.