Travelplanet.pl przejmuje Aero.pl

Travelplanet.pl kupił od firmy Antiqua serwis Aero.pl, zajmujący się sprzedażą tanich biletów lotniczych. Przedstawiciele Travelplanet.pl mówią, że ich działanie jest wynikiem obserwacji tendencji panujących na zachodzie Europy oraz w USA, gdzie sektor sprzedaży biletów lotniczych przez Internet rozwija się dynamicznie (pomimo dekoniunktury na rynku linii lotniczych).

"Zdecydowaliśmy się na ten krok w celu dywersyfikacji naszej oferty i wzmocnienia pozycji konkurencyjnej w obszarze sprzedaży biletów lotniczych przez Internet. Wprawdzie od początku istnienia Travelplanet.pl funkcjonowała na serwisie sekcja "bilety lotnicze" jednakże zdecydowaliśmy się na jej wyodrębnienie ze struktury organizacyjnej Travelplanet.pl ze względu na skalę biznesu, nieco inną specyfikę oraz odmienny model biznesowy" mówi Tomasz Moroz, wiceprezes Travelplanet.pl S.A.

Przejęcie Aero.pl przez Travelplanet.pl oznacza powstanie Grupy Travelplanet.pl S.A., w skład której wchodzą Internetowe Biuro Podróży Travelplanet.pl oraz serwis sprzedaży biletów lotniczych Aero.pl. Firmy będą miały wspólne struktury zarządzania, natomiast będą posiadały oddzielne Centra Obsługi Klienta.

Aero.pl (serwis działa od 1997 r. - od 2000 r. pod obecną nazwą) zajmuje się sprzedażą tanich biletów lotniczych z lotnisk polskich i niemieckich. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli Travelplanet.pl wynika, że w roku 2002 serwis Aero.pl sprzedał bilety za ponad 1,2 mln PLN.