Travelplanet chce zadebiutować na giełdzie

Internetowa spółka Travelplanet SA, zajmująca się sprzedażą ofert turystycznych, zamierza pojawić się na giełdzie. Emisja akcji planowana jest na 2005 rok.

Nieoficjalnie mówi się, że wstępna wycena spółki to 20 mln zł. Przedstawiciele Travelplanet nie chcą jednak skomentować tej informacji. Pewne jest jedno: spółka zamierza w 2005 roku pojawić się na giełdzie. Jak już wcześniej informowaliśmy, MCI myśli również o ekspancji Travelplanet na rynki wschodnie. Fundusz nie ujawnił jeszcze bliższych szczegółów tej strategii.

"Rzeczywiście rozważamy wejście na giełdę w 2005 roku i wszelkie analizy utwierdzają nas w tym wyborze" – powiedział dla Internet Standard Jakub Mazur, dyrektor ds. rozwoju i marketingu Travelplanet -"Dokładne informacje w tej sprawie zostaną podane w terminie późniejszym."

Spółka powstała w grudniu 2000 roku. Głównym udziałowcem Travelplanet.pl jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie fundusz inwestycyjny MCI Management, do którego należy ponad 95% akcji spółki. Pozostała część akcji pozostaje w posiadaniu członków zarządu spółki.