Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Transmisja on-line charytatywnego meczu internauci vs artyści

Już jutro odbędzie się Flakmecz - charytatywne piłkarskie spotkanie internautów z artystami, którego celem jest pomoc chorej na raka Paulinie Pruskiej. Nieobecni na Agrykoli obejrzeć będą mogli transmisję z meczu on-line.

http://Flakmecz.pl jest charytatywnym projektem internautów oraz serwisu lifestreamingowego Flaker.pl (a dokładniej fundacji Polak 2.0, którą założyła spółka Netguru, właściciel Flakera).

W piłkarskim spotkaniu, które odbędzie się już jutro - 26 września 2009 r. - na warszawskiej Agrykoli o godz. 14.00, naprzeciw siebie stanie drużyna artystów oraz internautów. Za każdy strzelony gol, sponsor meczu firma Dotpay.pl, przeznaczy 1000 zł na leczenie Pauliny Pruskiej.

Internauci zainteresowani śledzeniem na bieżąco boiskowej rywalizacji (goli z pewnością padnie sporo) będą mogli skorzystać z bezpośredniej transmisji on-line, którą przeprowadzi serwis TransmisjeOnline.pl. Link do relacji:http://www.transmisjeonline.pl/flakmecz .

Transmisja on-line charytatywnego meczu internauci vs artyści
W szeregach artystów pod wodzą Olafa Lubaszenki zagrają m.in. Tomasz Zubilewicz, Radosław Pazura, Marek Kościkiewicz, Bartosz Obuchowicz i Cezary Kucharski. Spotkanie komentować będzie mistrz radiowych transmisji Tomasz Zimoch, a pomoże mu debiutujący w tej roli Maciek Budzich (http://blog.mediafun.pl ). W roli sędziego zobaczymy m. in. Bartka Topę (bardziej znanego i kojarzonego jako "Zenek"). Rekrutacja do reprezentacji internautów (drużynę poprowadzi Andrzej Strejlau) odbywa się za pośrednictwem Flakera. Obserwacja wpisów pozwala stwierdzić, że kompletowanie składu zostało już prawie zakończone.

Paulina Pruska, 23-letnia studentka architektury, chora jest na bardzo rzadki nowotwór złośliwy - mięsaka pęcherzykowego. Guz jest odporny na chemię i radioterapię. W Polsce, gdzie rocznie odnotowuje się zaledwie kilka przypadków nowotworu rocznie, nie ma doświadczenia w jego leczeniu i jest on praktycznie nieoperowalny. Paulina, która walkę z chorobą opisuje na swym blogu, jest już po skomplikowanej operacji przeprowadzonej w Massachusetts General Hospital w Bostonie. Na kosztowne leczenie potrzeba jeszcze jednak wciąż ponad 50 tys. zł - społecznościowa zbiórka pod hasłem "Sprzątnij Śmieciucha" odbywa się w serwisie Siepomaga.pl.

Wstęp na Flakmecz jest bezpłatny. Liczymy na dużą frekwencję podczas Flakmeczu, gdyż chcemy także przeprowadzić zbiórkę na rzecz Pauliny - mówi Adam Zygadlewicz z Netguru - i żeby zachęcić do przyjścia zdradzę, że Flakmecz rozpocznie gwizdek jeszcze jednej gwiazdy. Reszta niespodzianek 26 września na Agrykoli!