Transmisja on-line charytatywnego meczu internauci vs artyści

Już jutro odbędzie się Flakmecz - charytatywne piłkarskie spotkanie internautów z artystami, którego celem jest pomoc chorej na raka Paulinie Pruskiej. Nieobecni na Agrykoli obejrzeć będą mogli transmisję z meczu on-line.

http://Flakmecz.pl jest charytatywnym projektem internautów oraz serwisu lifestreamingowego Flaker.pl (a dokładniej fundacji Polak 2.0, którą założyła spółka Netguru, właściciel Flakera).

W piłkarskim spotkaniu, które odbędzie się już jutro - 26 września 2009 r. - na warszawskiej Agrykoli o godz. 14.00, naprzeciw siebie stanie drużyna artystów oraz internautów. Za każdy strzelony gol, sponsor meczu firma Dotpay.pl, przeznaczy 1000 zł na leczenie Pauliny Pruskiej.

Internauci zainteresowani śledzeniem na bieżąco boiskowej rywalizacji (goli z pewnością padnie sporo) będą mogli skorzystać z bezpośredniej transmisji on-line, którą przeprowadzi serwis TransmisjeOnline.pl. Link do relacji:http://www.transmisjeonline.pl/flakmecz .

Transmisja on-line charytatywnego meczu internauci vs artyści
W szeregach artystów pod wodzą Olafa Lubaszenki zagrają m.in. Tomasz Zubilewicz, Radosław Pazura, Marek Kościkiewicz, Bartosz Obuchowicz i Cezary Kucharski. Spotkanie komentować będzie mistrz radiowych transmisji Tomasz Zimoch, a pomoże mu debiutujący w tej roli Maciek Budzich (http://blog.mediafun.pl ). W roli sędziego zobaczymy m. in. Bartka Topę (bardziej znanego i kojarzonego jako "Zenek"). Rekrutacja do reprezentacji internautów (drużynę poprowadzi Andrzej Strejlau) odbywa się za pośrednictwem Flakera. Obserwacja wpisów pozwala stwierdzić, że kompletowanie składu zostało już prawie zakończone.

Paulina Pruska, 23-letnia studentka architektury, chora jest na bardzo rzadki nowotwór złośliwy - mięsaka pęcherzykowego. Guz jest odporny na chemię i radioterapię. W Polsce, gdzie rocznie odnotowuje się zaledwie kilka przypadków nowotworu rocznie, nie ma doświadczenia w jego leczeniu i jest on praktycznie nieoperowalny. Paulina, która walkę z chorobą opisuje na swym blogu, jest już po skomplikowanej operacji przeprowadzonej w Massachusetts General Hospital w Bostonie. Na kosztowne leczenie potrzeba jeszcze jednak wciąż ponad 50 tys. zł - społecznościowa zbiórka pod hasłem "Sprzątnij Śmieciucha" odbywa się w serwisie Siepomaga.pl.

Wstęp na Flakmecz jest bezpłatny. Liczymy na dużą frekwencję podczas Flakmeczu, gdyż chcemy także przeprowadzić zbiórkę na rzecz Pauliny - mówi Adam Zygadlewicz z Netguru - i żeby zachęcić do przyjścia zdradzę, że Flakmecz rozpocznie gwizdek jeszcze jednej gwiazdy. Reszta niespodzianek 26 września na Agrykoli!