TrailBlazer: przeglądarka internetowa z graficzną historią

Na niezwykły pomysł wpadła grupa studentów Uniwersytetu Illinois, którzy skonstruowali przeglądarkę internetową dla systemów Mac OS X, posiadającą moduł graficznego odwzorowania historii oglądanych stron WWW.

TrailBlazer: przeglądarka internetowa z graficzną historią
Program o nazwie TrailBlazer, na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od tradycyjnej przeglądarki internetowej dla Macintosha, jednak to co kryje 'pod maską' może stanowić powód do pozazdroszczenia. Tradycyjnie, historia odwiedzonych stron to nic więcej jak tylko lista ich tytułów oraz odnośników (czasami o znikomym aspekcie informacyjnym). A teraz wyobraźmy sobie historię odwiedzonych przez nas w dniu dzisiejszym witryn WWW, w postaci czytelnego schematu 2D z miniaturami poszczególnych witryn.

TrailBlazer: przeglądarka internetowa z graficzną historią
Rozwiązanie to pozwala szybko zorientować się w zawartości każdej odwiedzonej strony (wystarczy spojrzeć na miniaturę strony), a także pozwala prześledzić ścieżkę i wszystkie witryny, które napotkaliśmy po drodze. Na wypadek gdy zapomnieliśmy którejkolwiek z nich dodać do listy ulubionych (Bookmarks), możemy to teraz w prosty sposób wykonać. Dodatkowo, dostępna jest wyszukiwarka, dzięki której szybko zlokalizujemy poszukiwaną stronę w historii. Ze względów bezpieczeństwa możemy się również zdecydować na specjalne rozmycie miniatur, które uniemożliwi postronnej osobie ich dokładniejszą weryfikację.

TrailBlazer jest darmowy i wymaga posiadania systemu Mac OS X 10.3.

TrailBlazer 0.51 do pobrania z naszego serwisu FTP.

Więcej informacji: http://www.acm.uiuc.edu/macwarriors