TorrentReactor kupił rosyjską wioskę

Serwis torrentowy znany z niekonwencjonalnych poczynań znów zaskoczył. TorrentReactor zdecydował się na zakup... niewielkiego miasteczka. Gdyby tego było mało, osada położona jest w środkowej Rosji. Miejscowość zyskała na wykupieniu odnowienie dróg i darmowy internet. Co zyskała firma?

TorrentReactor kupił rosyjską wioskę

Wieś TorrentReactor - źródło: TorrentFreak

Wieś Gar, a po przemianowaniu: TorrentReactor, kosztowała serwis 4,5 miliona rubli (około 148 tys. dolarów). Choć początkowo lokalne władze były negatywnie nastawione do projektu, przekonały ich projekty internetowych przedsiębiorców.

TorrentReactor obiecał mieszkańcom poprawę infrastruktury drogowej, wsparcie szkoły i rolnictwa. W wiosce żyło do tej pory 214 osób, z których większość zajmuje się pracą na roli i uprawą warzyw. Do tej pory w Garze działały 3 komputery. Teraz ma się to zmienić, zwłaszcza, że całość podłączona zostanie do bardzo szybkiego łącza internetowego.

Pieniądze TR zwracają się szybko, bo informacja obiegła już całą kulę ziemską. Podobny projekt, trzy lata temu, wdrożyć próbował The Pirate Bay, którego celem było przejęcie mikropaństwa Sealandii. Cena była jednak wtedy zbyt wysoka dla szwedzkich e-biznesmenów.