Top witryny w kwietniu

Informacje: duże spadki

Widownia witryn zrzeszonych w kategorii informacje zmniejszyła się o 73 tys. w porównaniu z marcem. Łącznie odwiedziło je 1,83 mln użytkowników (real users). Średnio spędzano na nich 16 minut 22 sekundy (o 3 minuty mniej niż w poprzednim miesiącu). Liczba odsłon tych witryn również spadła: w kwietniu wyniosła ponad 34 mln - czyli o 5 mln mniej.

Pierwsze dwie pozycje pozostały bez zmian. Na prowadzeniu znalazła się witryna Rozkład PKP z liczbą prawie 695 tys. użytkowników (real users). Na drugim miejscu uplasował się serwis IDG.pl, którego widownia zwiększyła się o 46 tys. Jedyna zmiana w zestawieniu dotyczy trzeciej i czwartej pozycji, na których wymieniły się NaszeMiasto - informacje (wzrost) i Trójmiasto.pl (spadek). Pozostałe witryny zajmują te same miejsca, pomimo tego, że część z nich w kwietniu straciła tysiące użytkowników. Zmalała widownia serwisu internetowego Radia Zet - spadek o 78 tys. użytkowników (real users) oraz Wprost (o 16 tys.). Wirtualnemedia.pl zanotowały spadek o 17 tys.

TOP 10 Informacje - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

TOP 10 Informacje - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Mniejsze zainteresowanie technologią

O 135 tys. mniej użytkowników (real users) skorzystało w kwietniu z witryn poświęconych zagadnieniom technologicznym. Łącznie na serwisach w tej kategorii zanotowano ponad 2,68 mln użytkowników (real users). O 3 minuty skrócił się czas spędzony na witrynach, a o 10 mln zmniejszyły się ich odsłony (średnio przez 16 minut przeglądano technologiczne serwisy).

Pierwsza trójka TOP 10 technologii pozostała bez zmian, nie mniej jednak każdy z serwisów zanotował spadek liczby odwiedzających. Najwięcej stracił Komputer Świat - aż 35 tys. użytkowników (real users). O 13 tys. zmniejszyła się widownia Chipa, a o 31 tys. - PC World. Czwartej w kolejności witrynie - PCLab.pl - przybyło w kwietniu 40 tys. użytkowników (real users), co pozwoliło jej na skok o jedno miejsce i wyprzedzenie 4free.pl. Aż o 4 pozycje podniósł się serwis FKN.pl, któremu w kwietniu przybyło 32 tys. użytkowników (real users), wymieniając się na miejsca z Nethit.pl. Zmiany o jedno "oczko" nastąpiły w przypadku FrazPC.pl (w górę) i Benchmark.pl (w dół). Enter.pl pozostał na tej samej pozycji.

TOP 10 Technologia - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

TOP 10 Technologia - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Spadki w rozrywce

Niestety kwietniowe spadki dotknęły również dział rozrywkowy. O 69 tys. zmniejszyła się liczba użytkowników (real users) odwiedzających tego typu witryny (łącznie ich widownia wyniosła ponad 2,95 mln). Aż o 100 mln spadła liczba odsłon, a o 21 minut zmniejszył się średni czas spędzany na witrynach (średnio przeglądano serwisy o tej tematyce przez 1 godzinę i 33 sekundy).

W samym zestawieniu nie zanotowano dużych zmian. Pierwsze cztery miejsca zajęły te same serwisy, co w marcu. Liczba użytkowników (real users) Blog.pl zwiększyła się o 37 tys., a Hogi - o 26 tys. O jedną pozycję w górę podskoczyła Fotka.pl, wymieniając się z serwisem FilmWeb, który zanotował największy w tym zestawieniu spadek użytkowników (real users) - o 68 tys. Z kolei największy wzrost zanotował serwis Bizz.pl - o 19 "oczek" w górę (wzrost o 185 tys. real users). O jedną pozycję w górę przeniósł się FPP.pl, o jedną też - tylko w dół - Stopklatka.pl.

TOP 10 Rozrywka - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

TOP 10 Rozrywka - Witryny o największej liczbie użytkowników (real users)

Wyniki kolejnego badania już za miesiąc. Polecamy lekturę również poprzednich zestawień witryn posiadających największą liczbę użytkowników.

Ranking witryn w marcu:http://www.internetstandard.pl/artykuly/41938.html

Ranking witryn w lutym:http://www.internetstandard.pl/artykuly/41031.html

Ranking witryn w styczniu:http://www.internetstandard.pl/artykuly/40253.html

IAB planuje ogólnoeuropejskie badania internetu: http://www.internetstandard.pl/news/67774.html