Tom Shin: Z Yahoo do Digg

Tom Shin będzie odpowiedzialny za strategię rozwoju sprzedaży reklamy w Digg.com oraz za budowanie relacji z innymi firmami, w tym z Microsoft. W swojej wcześniejszej pracy Shin zajmował się działaniami marketingowymi My Yahoo i Messenger. Przyczynił się on do wzrostu przychodów Yahoo Mail's z 20 mln dolarów do 300 milionów dolarów.

W zeszłym tygodniu spółka Digg ogłosiła, że planuje przyjąć nowych pracowników, którzy będą zajmować się sprzedażą reklamy. Tom Shin z nową załogą będzie odpowiadał za podniesienie zysków firmy i dalszy jej rozwój.

Jay Adelson - dyrektor generalny Digg - potwierdził również, że współpraca z Microsoft w zakresie sprzedaży reklamy standardowej będzie nadal kontynuowana.

Jay Adelson zapowiedział uruchomienie nowych programów reklamowych, które najprawdopodobniej będą działać na podobnych zasadach jak Google AdWords.

Firma nie podała jeszcze szczegółów związanych z programem. Wiadomo jednak, że boks reklamowy będzie można oceniać tak jak inne linki, który znajduje się w serwisie.

Źródło: cnet.com