Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Tokijska drożyzna

Tokio nadal jest najdroższym miastem na świecie, ale dogania je Paryż, najtańszym miastem pozostaje Deli.

Economist Intelligence Unit po raz kolejny opublikował ranking 133 światowych miast, opracowany pod kątem kosztów życia. Rosnący koszt życia w Paryżu spowodowany jest głównie silnym euro, natomiast amerykańskie miasta stały się tańsze dzięki słabszemu dolarowi. Z tego samego powodu życie w Sydney stało się o 10% droższe niż w Nowym Jorku.

Przy założeniu, że koszt życia w Nowym Jorku to 100 punktów, w Tokio wynosi 140 punktów, w Paryżu - 127 punktów, w Oslo - 126 punktów, w Zurychu i Londynie - 125 punktów. Na kolejnych miejscach rankingu najdroższych miast świata znalazły się Hong Kong, Sydney, Sztokholm, Frankfurt i Singapur. Tańsze od Nowego Jorku są m. in. Moskwa, Rzym, Seul, Toronto, Praga, Budapeszt. Warszawa została oceniona na 70 punktów (jest tańsza od Pragi i Budapesztu). Ranking zamykają Kair i Deli z wynikiem poniżej 50 punktów.